Neoceniteľná pomoc.

Autor: Milan Smetana | 1.11.2012 o 8:54 | (upravené 1.11.2012 o 10:53) Karma článku: 8,64 | Prečítané:  397x

Asi každý sa stretol s tým, že videl na ulici človeka ktorý ležal na zemi. Povedzme si úprimne čo nás ako prvé napadlo. Prehnal to z alkoholom, je ožratý. Ale nie je tak tomu vždy. Mohlo mu prísť zle, odpadol, ma nejakú chorobu a prišlo mu nevoľno. Je doba taká aká je. Napriek tomu by sme mali zodpovedne pristupovať k takýmto udalostiam. Veď sa jedná o život.

Preto sa dalo dokopy pár ľudí a vytvorilo projekt Náramky záchrany. Sú v štyroch základných farbách.  Farebný náramok na zápästí môže dať všetkým najavo: nie je opitý, nutne potrebuje pomoc, volajte záchranku! Ak pôjdete nevšímavo ďalej, tento človek môže zomrieť! Toto je myšlienka, z ktorej náramky vznikli. Náramky je vhodné nosiť v bežnom živote, pri cestách do zahraničia, na dovolenkách, pri vode - mori, turistike, cykloturistike ,na podujatiach s väčším počtom osôb (napr. letné hudobné festivaly...), dôležitú úlohu však zohrávajú pri autonehode či počas bežného dňa. Pripravujú sa aj náramky vo forme šperkov - náramky z chirurgickej ocele.

Silikónové náramky záchrany sú na trhu novinkou chránenou evidenciou ÚPC SR. Ide o základnú informáciu prvej pomoci, ktorá v praxi môže pomôcť zachrániť aj ľudský život. Myšlienku podporuje záchranná a dopravná zdravotná služba, hasičský a záchranný zbor, horskí záchranári i Slovenský červený kríž. Jednotlivé náramky záchrany sú farebne odlíšené a ku každej farbe je priradená príslušná diagnóza v dvoch jazykoch - slovenčine a latinčine.

Náramky sú zatiaľ vyrobené pre Dg. :

  • cukrovka - diabetes
  • vysoký krvný tlak - hypertenzia
  • epilepsia
  • alergia.

 

Silikónové náramky je možne zakúpiť v lekárňach a na poštách. Sieť lekární sa stále rozširuje.

 

Včera ja a manželka sme sa stretli s konateľkou projektu p. Zdichavskou. Priblížila a upresnila nám viac myšlienku tohto projektu. Ako sme sa dozvedeli, reakcie ľudí boli rôzne. Ale časom ľudia začínajú chápať, že je to potrebná vec ktorá môže záchraniť život. Aj touto cestou sa jej chceme poďakovať za stretnutie a milý darček.

Podobný článok som už písal, nedalo mi to a musel som opäť  dať do povedomia projekt náramkov.

Je to neoceniteľná pomoc pre každého.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?