Impérium zvané nemocnica.

Autor: Milan Smetana | 28.3.2013 o 19:22 | (upravené 28.3.2013 o 20:20) Karma článku: 11,15 | Prečítané:  1219x

O nemocniciach sa už toho nápisalo dosť. Ale to čo sa deje vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou už nemá obdobu. Aj keď tento problém sa udial pred dvoma dňami vo mne to vrie a nedá mi to. Ľudia čakali na urgente hodiny a pomoc neprichádzala. Myslíte si, že v dnešnej dobe nemožné? V Žiline žiadny problém.

Už pri vstupe do areálu nemocnice je to katastrofa. Chodníky v dezolátnom stave, cesty to isté. Parkovanie? Zabudnite. Pokiaľ nemáte tank, neodporúčam. To je len začiatok. Samotné budovy sú ako keby nemali majiteľa a rozpadávajú sa. Čakárne si pamätám ako dieťa, staré stoly, lavice na sedenie. Ale aby som nepísal o tom v akom stave je nemocnica, pretože takých je viac na Slovensku, chcem sa zamerať na prístup zamestnancov.

Ako sa môže v dnešnej dobe stať to, že na urgente pacienti čakali hodiny a nikto si ich nevšímal. Údajne bol problém v tom, že tam bol len jeden lekár. Ale ani to nie je dôvod na to, aby sa nevenovali pacientom sestry. Stačilo podať pomocnú ruku, vľúdne slovo, podať im vodu. Aj takýto stav sa dá riešiť. Urgent je asi začarovaný, pretože už pri otváraní boli nezrovnalosti s nákupmi vybavenia. Jasné že predraženého.

V žilinskej nemocnici najviac vyplakávajú lekári o tom, aký je stav v nemocnici a najviac bojujú za platy. Je to nonsens, pretože ich neochota, arogantnosť a drzosť nemá hraníc. Ak človek príde do nemocnice má sa cítiť v pohode. Nie aby nespokojný lekár si svoj komplex riešil na pacientovi. Kde je česť,ochota pomáhať ľuďom. Kde je samotná ľudskosť lekára voči pacientovi. Pacienta nezaujíma že nie sú peniaze. Ako je možné, že inde to ide a tu v Žiline nie. V Ružomberku vo vojenskej nemocnici to ide. Príjemné vystupovanie lekárov, sestier. Stále usmiate. Ochota pomôcť, poradiť je tu na prvom mieste. Už pri vstupe do čakárne sa človek cíti príjemne. Nerad to hovorím,ale aj keď je to nemocnica cítim sa tam v pohode a bez stresu. V Žiline je to pravý opak. Žilinský lekári majú najvyššie platy a najviac kričia a štrajkujú. O čom to potom je. A pokiaľ viem, nie sú len oni zamestnanci. Sú tu ďaľšie profesie sestier,asistentov, rádiológov a robia si svoju robotu poctivo a neprenášajú na pacienta nič negatívne.

Nechcem tu riešiť finančný stav tejto nemocnice, pretože je katastrofálny a dalo by sa o tom písať a hovoriť veľa. Ale chcel som poukázať na to, aby si lekári uvedomili pre koho sú tu a čo je ich poslaním.

Pravda je aj taká. že ak je človek nespokojný môže si človek vybrať iného lekára. Ale to nie je riešenie. Takto ostane arogantný lekár aj naďalej arogantným a jeho prístup sa nezmení. Takže lekári v Žiline, uvedomte si už konečne že nie ste novodobí bohovia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?